Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno umetnostno vzgojo) je v torek, 23. 10. 2018, našo šolo obiskala priznana pesnica, pisateljica, pravljičarka in pripovedovalka Anja Štefan. Srečanja so se razveselili učenci drugih in tretjih razredov ter devetošolci, ki obiskujejo izbirni predmet retorika. Učence je pritegnila s prefinjenim načinom pripovedovanja. V uvodnem delu je preko ugank pridobila njihovo pozornost. Sledilo je več kot polurno pripovedovanje pravljice o očetu, ki je sina prodal hudiču. Učenci so pripovedovanje, ki je dandanes prava redkost, z zanimanjem spremljali in pričakovali tako znan srečen konec. Pravljica, polna elementov ljudskega slovstva, jih je navdušila. Obisk je sklenila z rimarijami; nekaj pesmi je tudi zapela. Na koncu je zazvonil zvonec in našega druženja je bilo konec.

Lucija Škvarča

(Skupno 174 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost