Skoči na glavno vsebino

Osnovna šola Pivka je v okviru projekta Erasmus+ v tednu od 17. do 22. aprila gostila dvanajst učencev šole IISS Carlo Alberto dala Chiesa iz Italije, iz mesta Montefiascone. Tema njihove Erasmus akreditacije je digitalna spretnost in programiranje pri pouku in učenju, zato so jim tudi učitelji pripravili učne ure na to temo. Sodelovali so pri razlicnih aktivnostih, kjer so uporabljali na tabličnih računalnikih aplikacije za učenje, programirali z robotki Beebot in Lego Mindstrom. Obiskali so tudi v Ljubljani računalniški muzej in hišo iluzij. Zadnji dan so si želeli ogledati programiranje na CNC strojih na Srednji gozdarski in lesarski šoli v Postojni. Pri praktičnem pouku so sledili delu učitelja programerja. Bili si zelo navdušeni, saj so jim izdelali tudi lesene tablice z njihovimi imeni. Italijanski učenci in njihova učitelja spremljevalca so povedali, da so si v tem tednu obogatili svoje znanje in se veliko novega naučili. Predvsem pa so se učenci povezali s svojimi slovenskimi vrstniki na šoli in spletli nepozabna prijateljstva.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica Erasmus projektov

(Skupno 315 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost