Skoči na glavno vsebino

V torek, 2. 4. 2019 je 2. a razred obiskal čebelar Stane Tomšič, z Bača. V razredu smo veliko časa namenili poznavanju čebel, njihovemu načinu življenja in pomembnosti, ki jo imajo v našem življenju. Na pobudo učenke Gaje je razred obiskal še njen stari ata. S seboj je prinesel poseben pripomoček, v katerega je vstavljena satnica, na njej pa je lepo vidna čebelja družina. Učenci so lahko opazovali obnašanje matice, čebel in trotov. Na satnici so lahko opazovali jajčeca, ličinke in bube ter čebele, ki jih hranijo. Predstavil jim je čebelarsko opremo, pokazal je satnico polno medu, videli in vonjali so propolis. Na koncu je vsakemu podaril kozarček medu. Čebelar je učence navdušil z znanjem in načinom podajanja informacij. S svojim zgledom je mogoče koga izmed njih nagovoril k temu, da bo postal čebelar. Za obisk se mu najlepše zahvaljujemo in želimo še veliko čebelarskih užitkov.

Lucija Škvarča

(Skupno 459 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost