Spoštovani starši!

Zaradi splošne epidemiološke slike, ki je trenutno značilna za Republiko Slovenijo, Vlada RS z odlokom  uvaja nekoliko strožje higienske ukrepe z namenom, da bi tudi v prihodnje ohranili nizko stopnjo okuženosti, vsem udeležencem vzgojno-izobraževalnega procesa pa omogočili čim bolj nemoteno ter čim dlje trajajoče izvajanje pouka v prostorih šole, kot je predvideno v modelu B.

Uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza  je tako  od 21. 9. 2020 obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih šolskih  prostorih za vse, razen za:

– vzgojitelje predšolskih otrok in vzgojitelje predšolskih otrok-pomočnike pri opravljanju neposrednega dela z otroki,

osebe, vključene v vzgojno-izobraževalne programe v zavodih do vključno 6. razreda osnovne šole

– učitelje do vključno 6. razreda osnovne šole, če je pri izobraževalni dejavnosti možno zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje,

– učence od 7. razreda osnovne šole dalje in dijake srednjih šol, če je pri izobraževalni dejavnosti možno zagotoviti vsaj 1,5 m medosebne razdalje,

– osebe, ki izvajajo organizirano športno vadbo.

Kdaj bodo morali naši učenci od 7. razreda dalje obvezno nositi masko, se bomo odločali glede na število učencev v določeni učilnici.

Hvala za razumevanje in sodelovanje. Uspeli bomo le s skupnimi močmi.