Na Osnovni šoli Pivka se zavedamo pomena bralnih navad. Vemo, da je le te potrebno med učenci vseskozi spodbujati ter učence motivirati, da ostanejo navdušeni bralci in stalni obiskovalci šolske knjižnice. Tako smo že 7. septembra začeli z aktivnostmi za tekmovanje učencev za bralno značko. Tega dne nas je v okviru programa Društva slovenskih pisateljev Povabimo besedo, ki ga financira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije obiskal na šoli mladinski pisatelj Primož Suhodolčan. Nastop pisatelja je bil namenjen vsem učencem matične in podružnične šole. Učenci in učitelji smo se zbrali v šolski telovadnici Skali, kjer je knjižničarka na kratko predstavila aktivnosti, ki bodo v letošnjem letu potekale za bralno značko in mikrofon predala priljubljenemu pisatelju. Dobro šolsko uro nas je zabaval z zgodbicami svojega življenja, ki so na hudomušen način pritegnile tako mlajše kot starejše učence. Povedal pa nam je tudi, da je popolnoma zasvojen z branjem in pisanjem. Bere vse, kar najde, napiše pa vse dogodivščine, ki se mu zgodijo ali jih je doživel v svojem otroštvu. Bere vedno in povsod – na stranišču, v čakalnici pri zobozdravniku, pri kosilu, na cesti … Otroški nasmehi in veselje ob njegovem obisku so bili dokaz, da jih je »oče« Petra Nosa, Lipka, Rante in številnih drugih knjižnih junakov povsem očaral, saj so že po njegovem odhodu učenci prihajali v knjižnico in si izposojali njegove knjige.

mag. Mirjam Francetič

Primož Suhodolčan