Skoči na glavno vsebino

Projekt SKUM razvija sporazumevalne zmožnosti učencev s pomočjo  kulturno-umetnostne vzgoje. Sodelujoči v projektu smo se odločili, da v učilnice povabimo umetnike različnih področij. V četrtek, 4. 10. 2018, je učence 2. a razreda obiskala akademska kiparka Urša Toman. Po kratki predstavitvi je učencem razdelila plošče gline. Učenci so z veliko mero zagnanosti začeli plošče preoblikovati v portrete, ki so jih nato pritrdili na glinene podstavke. Portreti so počasi začeli dobivati oblike človeške podobe. Otroška domišljija in ustvarjalnost sta jim pridali unikatni pogled na človeško figuro obraza.  Učenci so v kiparski delavnici zelo uživali. Kipe so oblikovali z veliko mero zavzetosti. Nad svojimi izdelki in nad izdelki sošolcev so bili navdušeni. Navdušila jih je tudi kiparka, ki jim je s svojimi veščimi rokami pomagala pri oblikovanju gline.                                                                                                                                   Lucija Škvarča

(Skupno 552 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost