Skoči na glavno vsebino

Učenci 2. a so v začetku februarja, pod mentorstvom akademske kiparke Urše Toman, kiparili in ustvarili kip risinje Dine z mladički. Kiparka je kip odlila v cement in ga po več kot mesecu dni pripeljala nazaj v Pivko. Kip je trenutno postavljen v avli Centra Dina, kjer se je pridružil kipu Medvedje družine. Učenci so bili nad končno podobo kipa navdušeni. Skupaj s kiparko so nato poiskali primeren prostor za risine mladičke. Dom so našli na šolski zelenici, pred starim delom šole.

Sledila je kiparska delavnica, na kateri so se učenci preizkusili v oblikovanju reliefa. S tem se je zaključilo večletno bogato sodelovanje z Uršo, ki je učence navdušila za kiparjenje in v njih pustila neizbrisen pečat samozaupanja pri kiparjenju.

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost