Skoči na glavno vsebino

Šolsko avlo krasi nova pridobitev – vitrina z zanimivimi glinenimi kipi. Tako vitrina kot glineni kipi so bili financirani iz projekta SKUM. Kipi so nastali v šolskih letih 2018/19 in 2019/20. Ustvarili so jih učenci 2. a razreda pod mentorstvom akademske kiparke Urše Toman. Skozi več srečanj so učenci ustvarili številne skulpture v glini, ki upodabljajo človeka.
Portreti so narejeni v naravni in nadnaravni velikosti ter imajo dvojno lice. Učenci so portretirali drug drugega v isti skulpturi. Izdelali so tudi nekaj glinenih stojal za kipe.
Ogledalo, ki je na steni vitrine, omogoča da so portreti vidni tudi z zadnje strani, hkrati pa v njem odseva gledalčev obraz. Tako nastaja zanimiva interakcija med umetniškim portretom in gledalčevim obrazom.

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost