Skoči na glavno vsebino

Osnovna šola Pivka v letošnjem šolskem letu sodeluje v treh evropskih izobraževalnih projektih Erasmus+. Eden izmed njih nosi naslov Our own virtual EUropean Job Market, v njem sodelujejo učenci devetih razredov, saj je njegova tema poklicno usmerjanje. Projekt koordinira nemška šola, partnerske šole so iz Italije, Grčije, Bolgarije, Anglije ter naša šola. V mesecu novembru smo koordinatorji projekta in dve učiteljici sodelovali na projektnem srečanju v Bolgariji in se dogovorili o delu in poteku dela v naslednjih dveh letih. Aktivnosti projekta bodo potekale preko spletne strani Wiki. Učenci se bodo seznanjali s poklici, nalogami v delovni organizaciji, reševali ankete za poklicno usmerjanje, se učili pisati vloge za iskanje dela ter življenjepise in tako skupno ustvarili svoj evropski virtualni trg dela. Učili se bodo tudi komunikacije, ki jim je potrebna pri iskanju zaposlitve, se ozavestili o pasteh oglaševanja lastnih sporočil na internetu ter opisovali poklice. Na izmenjavah v tujih državah se bodo srečali z delodajalci in pridobili tudi praktično znanje in izkušnje. Nemška šola bo tako za dva najbolj uspešna učenca iz vsake šole organizirala tri dnevno delovno izkušnjo v enem izmed podjetij, s katerim sodeluje. Učni izidi v projektu bodo šolam pripomogli k prilagoditvi programov poklicnega usmerjanja pri vnašanju v svoj kurikulum.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica projekta

 

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost