Skoči na glavno vsebino

Četrti dan našega bivanja smo pričeli z glasbeno budnico, ki so jo pripravile štiri sedmošolke. Tudi danes nismo izpustili jutranje telovadbe. Po zajtrku smo se peš odpravili v Piran, kjer smo se vkrcali na Solinarko, ladjo, ki nas je popeljala do Sečoveljskih solin. Tam smo si ogledali nazoren prikaz življenja in dela v solinah, predstavljene so nam bile tipične živalske in rastlinske vrste, ki jim slano okolje ponuja življenjski prostor, po solinah pa smo se tudi sprehodili. Popoldanski čas smo namenili spoznavanju morskih organizmov. Samostojno smo uporabljali mikroskope in tako skorajda znanstveno odkrivali pestrost rastlinskega in živalskega sveta. Dan je popestrila tudi priprava morskih dobrot. S pomočjo učiteljev CŠOD smo pripravili klapavice (pidoči na buzaro). Nekateri so školjke poskusili prvič, drugi poguma za degustacijo niso zbrali, večini pa je bila pripravljena jed všeč. Zadnji skupni večer v CŠOD smo zaključili s plesom.

Petkov dan bomo namenili krajšemu sprehodu skozi Piran in zbiranju vtisov.

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost