Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 2. 12. 2021, nas je v okviru projekta SKUM po dolgem času zopet obiskala akademska kiparka Urša Toman. Z učenci smo en teden pred tem obiskali pivški Center velikih zveri Dina. Po centru nas je vodila koordinatorica projekta gospa Dragica Jaksetič z Občine Pivka. Učenci so spoznavali življenje, navade in posebnosti medveda, volka in risa. Pred obiskom kiparke smo se pogovarjali o tem, kako bi lahko iz gline oblikovali medvedjo družino. Kako veliki so medvedi in njihovi mladički? Sledilo je ustvarjanje. Učenci so narisali skice kipov in začeli s kiparjenjem. Na kiparska stojala so nanašali sloje gline, ki so jih čvrsto pritrjevali. Na medvedjem hrbtu so nastajali medvedji mladički, medvedja jajca, medvedji nakit … Otroška domišljija ne pozna meja. Kip medveda v naravni velikosti je nastajal in se spreminjal štiri šolske ure. S kiparjenjem so zaključili, ko so se z ustvarjenim strinjali vsi sodelujoči. Vzporedno s tem so nastajali tudi medvedji mladiči. Kar pet jih je nastalo. Pridne otroške roke so preoblikovale sto kilogramov gline. Kipi so trenutno v Uršinem ateljeju, kjer jih čaka preobrazba. V končni podobi bo to cementni odlitek medvedje družine. 

Lucija Škvarča, učiteljica 2. a

(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost