V ponedeljek, 14. 6. 2021, se je generacija učencev, rojenih 2006 (šolski prag je prestopila leta 2012), na valeti, ki se je letos odvijala v dvorani Krpanovega doma, poslovila od osnovnošolskega življenja in učiteljev, ki so jih vseh devet let bogatili z znanjem in izkušnjami.

V programu, ki so ga pripravili z razredničarkama, so se zazrli v preteklost in se spomnili svojih prvih korakov ob prestopu šolskega praga ter obudili spomine na skupne trenutke, ki bodo za vedno ostali v njihovih srcih. Oba deveta razreda sta se staršem in učiteljem predstavila tudi s krajšima filmoma, ki so ju učenci posneli in oblikovali sami. Program so obogatili še s številnimi glasbenimi točkami – z vedrimi pesmimi in zvoki veselih harmonik, kitar in trobente. V osrednjem delu prireditve sta ravnateljica Alenka Tomšič in knjižničarka najuspešnejšim učencem in pridnim bralcem podelili priznanja ter knjižne nagrade.

V torek, 15. 6. 2021, so osmošolcem še predali ključ, prejeli spričevala, se posladkali s slastno torto in se dokončno poslovili.

Našim devetošolcem ob zaključku osnovnošolske poti iskreno čestitamo in želimo lepe počitnice ter veliko uspeha na novih poteh!

Razredničarki Tanja Marušič in Tanja Stavanja