Včeraj so devetošolci, po dveh letih premora, zopet organizirali šolski ples, na katerem so se vsi sprostili, zabavali in za trenutek pozabili na mobilne aplikacije.

Gostom so ponudili bogat srečelov, hrano in pijačo ter zabaven animacijski program. Štiri ure zabavnega druženja je hitro minilo, v mislih pa so že priprave na naslednji ples.

Šolski ples je bil za marsikaterega devetošolca prva izkušnja z organiziranjem in pripravo tako velikega dogodka. Spoznali so, da se stvari ne zgodijo same od sebe, da jih ne bo naredil nekdo drug (učiteljice) namesto njih, ter da organizacija takih dogodkov ni mačji kašelj. Razredničarke smo učence usmerjale, opozarjale na kaj morajo biti pozorni, česa ne smejo pozabiti, samo organizacijo pa so učenci izpeljali sami.

Na samem dogodku in pri pripravljanju prizorišča pa so večkrat komentirali »Joj, o tem bi morali razmišljati že prej. Naslednjič moramo še to in ono…« Zato je bil ta ples tako poseben. Bil je njihov.

Razredničarke