Pri dejavnosti kuharski mojstri razširjenega programa smo se naučili pripraviti nekaj slovenskih tradicionalnih jedi, značilnih za različne pokrajine. Nekatere so pripravili ali pa pomagali pri pripravi učenci doma v času pouka na daljavo, nekatere pa smo pripravili skupaj v šoli. Spoznali smo kranjsko klobaso z matevžem in kislim zeljem, krompir v zevnici, miške, pohorsko omleto, pustne krofe, skutne štruklje, zeliščno frtaljo ter velikonočno potico in pirhe.

Fotografije pripravljenih jedi so na ogled v spodnji galeriji.

Maja Mladenović

Kranjska klobasa z matevžemin dušenim kislim zeljem – Ivana P.
Kranjska klobasa z natevžem in dušenim kislim zeljem – priprava 4.a
Krompir v zevnici – Ajda P.
Miške – Sara K.
Pohorska omleta – Ajda P.
Pohorska omleta – Gaja Ž.
Pustni krofi – Ajda P.
Pustni krofi – Gaja Ž.
Pustni krofi – Veronika H.
Skutni štruklji – Ivana P.
Skutni štruklji – Petra K.
Velikonoćni pirhi – Neža G.
Velikonočni pirhi in potica – Ajda P.
Zeliščna frtalja – Veronika H.

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost