Skoči na glavno vsebino

V torek, 14. 5. 2024, smo se na povabilo Parka Škocjanskih jam z učenci, ki so obiskovali različne naravoslovne dejavnosti, odpravili na ekskurzijo na Kozjansko.

Po dobrih dveh urah smo prispeli v Podsredo, kjer so nas v informacijskem centru lepo sprejeli. Po malici je sledil ogled krajšega filma o značilnostih Kozjanskega regijskega parka, nato pa smo odšli proti gradu Podsreda. Sledil je voden ogled različnih prostorov gradu, ki so tematsko urejeni. Spoznali smo posebnosti travniških sadovnjakov, rastlin in živali, ki so zanje značilne, področje geologije, geografije, astronomije, zelo zanimiva pa je bila tudi razstava gliv, ki rastejo na tem področju. Ko smo se povzpeli v višje prostore, smo spoznavali značilnosti netopirjev ter se sprehodili skozi podstrešje, kjer lahko prebivajo, krasijo pa ga likovna dela osnovnošolcev okoliških šol. Za konec smo se povzpeli še na razgleden vrh, z imenom Vetrnik. Znamenit je po številnih suhih travnikih, na katerih uspevajo različne redke rastline, med njimi tudi travniške orhideje ali kukavičevke. Z vrha so se odpirali lepi razgledi na ostale bližnje kraje in hribovja. Največja posebnost te točke pa je gotovo vetrna harfa, ki oddaja zvoke ob pihanju vetra.

V popoldanskih urah smo prispeli polni novih doživetij in znanj.

Zapisali: Maja Mladenović in Anja Kaluža

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost