Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo se mentorice in učenci turističnega krožka prijavili na 31.festival Turizmu pomaga lastna glava na temo Potujem, torej sem. S turistično nalogo Cekinčkova naravoslovno športna učna pot smo se včeraj, 14.marca 2017 predstavili na turistični tržnici TPLG v Kopru. Navdih pri izdelavi naloge nam je bilo Petelinjsko jezero, okrog katerega bi bila speljana naravoslovno športna učna pot. Ob poti bi bile postavljene vsebinske table, na katerih bi lahko obiskovalec prek krajših opisov s slikami spoznal značilnosti Petelinjskega jezera ter tipične rastlinske in živalske vrste. Za popestritev poti bi na poti postavili nekaj preprostih telovadnih orodij, narejenih iz lesa iglavcev, s katerimi bi obiskovalca pritegnili tudi k aktivnejšemu doživljanju narave. Pred izdelavo naloge smo stopili v stik tudi s predstavnico za turizem iz Občine Pivka, ga. Eriko Kovačič, ki nam je za predstavitev priskrbela maskoto metulja cekinčka, reklamni material in majice z logotipom. Naloga je zaenkrat samo idejni osnutek na papirju, ki bo mogoče kdaj tudi realiziran. Udeleženci smo prejeli srebrno priznanje.

img_0640-1  img_0644-2  img_0656-5  img_0650-3  img_0655-4 

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost