OŠ Pivka  se je tudi letos skupaj z občino Pivka aktivno vključila v Evropski teden mobilnosti, ki se odvija pod okriljem Evropske komisije. V petek, 21.septembra 2018, so učenci 9.abc  imeli športni dan in se s kolesi odpravili na Juršče, učenci 4. in 5.razredov  so risali po asfaltu ter izvajali različne športne aktivnosti in igre.  Učenci od 1. do 3. razreda so si  v Krpanovem domu ogledali  lutkovna igrica BIČIKLETA.

Med temi aktivnostmi pa je tudi novost PEŠBUS, ki smo ga začeli uvajati v lanskem šolskem letu.  Učenci so pod  vodstvom predstavnikov Sveta za preventivo v cestnem prometu odšli na pot s Kolodvorske ulice in iz Petelinj. Počakali so se na prej dogovorjenih mestih in skupaj odšli do šole. Pot v šolo je bila tako priložnost za gibanje in druženje ter vzpodbujanje vzgoje o prometni varnosti.