Skoči na glavno vsebino

Letos smo dan slovenske hrane obeležili z naravoslovnim dnevom za celo šolo. Glavna tema  je bila zdrava, doma  pridelana hrana in  njene prednosti. Poudarili smo tudi pomen zdrave prehrane in gibanja  za razvoj mladostnikov. Mlajši učenci pa so med drugim spoznavali pomen čebel. Preko celega dopoldneva so v obeh telovadnicah potekale razgibalne vaje za vse učence. Oglasil se je tudi šolski radio, med glavnim odmorom pa so nas razveselili naši harmonikarji s pesmijo Čebelar.

Za današnji zajtrk smo postregli črni kruh, namazan z bio maslom in domačim medom. Poleg smo pili domače mleko, na koncu pa smo si privoščili še domača jabolka. Dobrote so prispevali pivški čebelarji, kmetija Perenič iz Selc in sadjarska kmetija Lenarčič iz Čelj. Tradicionalne slovenske dobrote smo imeli tudi pri kosilu.

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost