Skoči na glavno vsebino

Sončen dan smo začeli s plavanjem.

Dopoldne nas je obiskal poznavalec istrske ljudske glasbe, g. Marino Kranjac. Iz trstike ali kanele smo izdelali preprosto ljudsko piskalo, nunlce.

Naučil nas je besedilo dveh ljudskih pesmi v istrskem narečju. G. Marino je igral na harmoniko, mi pa smo peli in igrali na izdelano glasbilo. 

Popoldanski čas nas je polovica preživela na obali, kjer smo iskali morske živali. Uspelo nam je najti kar nekaj zanimivih živih bitij. S poznavalcem Danijelom smo si jih bliže ogledali in jih poimenovali. Merili smo tudi temperaturo vode ter temperaturo in gostoto vode. Medtem, se je druga skupina sprehodila ob obali proti Valdoltri. 

Popoldanski čas smo izkoristili tudi za plavanje.

 

(Skupno 867 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost