Skoči na glavno vsebino

V sredo, 10. 4. 2019, je učence izbirnega predmeta retorika ponovno obiskala gledališka pedagoginja iz Gledališke šole Talia in poznavalka umetnosti pripovedovanja Samanta Kobal, ki sodeluje v projektu SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo). Z učenci je izpeljala drugo delavnico, na kateri so spoznavali in razvijali veščine ter besedne spretnosti, ki so potrebne za pripravo dobrega govornega nastopa. Še posebej so izstopale dejavnosti, v katerih so morali učenci pokazati svoje besedno bogastvo. Ob tem so spoznali, kako mora biti oblikovan govorni nastop in kako razvijati temo oz. rdečo nit besedila ter jo tudi ustrezno obogatiti s primernimi argumenti.

Nestrpno pričakujemo še zadnje srečanje z go. Samanto Kobal, s pomočjo katere bomo izboljšali svoje nastopanje. Sledil bo še preizkus pred sošolci.

 

(Skupno 348 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost