Skoči na glavno vsebino

V sredo, 16. 1. 2019, je učence izbirnega predmeta retorika obiskala gledališka pedagoginja iz Gledališke šole Talia in poznavalka umetnosti pripovedovanja Samanta Kobal, ki sodeluje v projektu SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo). Z učenci je izpeljala delavnico, na kateri so spoznavali in razvijali veščine dobrega pripovedovanja in prepričljivega govornega nastopanja ter nadgrajevali znanje, pridobljeno pri pouku retorike.

Mladi, iznajdljivi govorci so na prvi delavnici spozali, da lahko svoje mnenje izrazijo na dva načina: objektivno in subjektivno. Iz krajših govornih nastopov, ki so jih pripravili in izvedli sami, so lahko sprevideli in doumeli, kateri način je pri poslušalcih bolj učinkovit, s katerim načinom lahko pri poslušalcih dosežejo več. Spoznali so, da lahko z vsako, tudi še tako preprosto temo učinkujejo na poslušalca in da lahko pridobljene spretnosti uporabijo pri komunikaciji v vsakdanjem življenju.

Veselimo se prihodnjih srečanj z go. Samanto Kobal, na katerih bomo znanje širili in poglabljali.

Tanja Marušič

 

(Skupno 730 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost