Skoči na glavno vsebino

V sredo, 28.3.2018, smo se predstavniki šolskega parlamenta OŠ Pivka, Bor, Anže, Matija, Maja in Tiana, skupaj s  predstavniki OŠ Košana, odpeljali na Vrhniko, na OŠ Martina Antona Slomška, kjer smo se udeležili regijskega otroškega parlamenta.
Najprej so sledile predstavitve vseh šol, nato pa delavnice na temo  ŠOLA IN ŠOLSKI SISTEM. Mladi parlamentarci smo razpravljali o štirih različnih temah, in sicer:

  • Pouk, ki si ga želim in moj doprinos k temu.
  • Film Kapitan fantastični.
  • Kdaj sem zadovoljen s svojim učenjem in znanjem?
  • Šola prihodnosti in znanje za prihodnost.

Vsaka skupina je nato s pomočjo plakatov predstavila svoje delo, na podlagi katerega se je kasneje zvrstilo še mnogo drugih vprašanj in dilem.

Srečanje se je zaključilo z izvolitvijo predstavnikov za nacionalni otroški parlament. Izvolili smo štiri predstavnike in enega novinarja. Od naših je bil uspešen  Matija M.,  ki se bo 9.4.2018 v Ljubljani udeležil nacionalnega otroškega parlamenta.
Anže K.

 

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost