Skoči na glavno vsebino

V mesecu novembru je Društvo za krajevno zgodovino in kulturo Lipa Pivka ponudilo osnovnima šolama Pivka in Košana sodelovanje v literarnem natečaju ob 150-letnici izgradnje železniške proge Pivka- Reka. Na ta način se je KD Lipa priključilo nizu obeleženj obletnice reške proge.

V društvu smo dali nekaj iztočnic, učiteljice pa so spodbudile učence zadnje triade k pisanju spisov o reški progi in vožnji z vlakom na sploh. V pivški šoli je sodelovalo preko 20 učencev, v Košani pa 9. Napisali so nekaj zanimivih spisov, v katerih so zabeležili pripovedi starih staršev in staršev, ki so živeli in delali »na železnici«. Nekaj pa jih je napisalo doživljajski spis, kako so se prvič peljali z vlakom, saj je danes to postal že redek način prevoza. Na obeh šolah so se učenci ob spodbudah učiteljic potrudili in imeli smo težko nalogo za izbiro najbolj zanimivih, duhovitih in poučnih spisov. Na vsaki šoli je bilo s knjižno nagrado in pohvalo nagrajenih po 6 učencev. Zaključek v pivški šoli smo svečano naredili v knjižnici ob prisotnosti ravnateljice Nadje Černetič, učiteljice Irene Tot in članov KD Lipa. V Košani smo se zbrali v učilnici za slovenski jezik, da je bilo še bolj svečano. Učiteljica slov. jezika Anita Andlovic je pohvalila učence, da so radi sodelovali, saj so tako spoznavali tudi delček krajevne zgodovine in zgodb, ki so jih povedali starejši.

Irena Margon, KD Lipa – arhiv

Nagrajeni učenci od leve proti desni: Vanja V., Daša B., Lena S., Veronika U. in Jakob K.

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost