Učenci 8. in 9. razreda so se 23. in 24. marca podali na pot novega in neznanega – udeležili so se državnega tekmovanja The World Scholar’s Cup ali Svetovni pokal znanja, ki je letos potekalo na OŠ Trebnje in v Festivalni dvorani v Ljubljani. Našo šolo so zastopale Nika S., Špela M. in Tajda S. iz 8.b ter Iva V., Ambrož P. in Matej S. iz 9.b.

Tekmovanje WSC, ki v celoti poteka v angleščini, je sestavljeno iz debate, pisanja eseja, individualnega testa ter skupinskega kviza, pri katerih so vprašanja vezana na predelano snov iz 6 različnih področij.

Za razliko od sobote, ki je potekala v napetem tekmovalnem duhu, pa je nedelja ob poslušanju najboljših debaterjev iz cele Slovenije ter glasbeno-plesnih točk talentov in netalentov minila, kot bi trenil. Zaključila se je pozno popoldne z razglasitvijo rezultatov, ki so nam narisali nepopisen nasmeh na utrujena lica.

Na tekmovanju sta bili obe ekipi naše šole namreč zelo uspešni, saj sta odnesli kopico medalj in pokal. V kategoriji Juniors so osmarke v skupinskem pisanju zasedle 2. mesto, v skupinski debati 5. mesto, v skupnem seštevku pa dosegle 7. mesto. Za devetarje je bilo tekmovanje še posebej trd oreh, saj so se morali v kategoriji Seniors pomeriti z gimnazijci. Oboji so se zagrizeno borili do konca, individualno in ekipno so se odlično odrezali ter si tako zagotovili mesto na enem od svetovnih tekmovanj. Pa še vsak svojo alpako smo dobili v dar!

Mentorica Karin Primožič