V soboto, 9. novembra 2019, je na Osnovni šoli Vojke Šmuc Izola potekalo 31. regijsko tekmovanje Mladina in gore za Primorsko, Notranjsko in Posočje, ki se ga je udeležilo 19. ekip. Tekmovanje je izzvenelo v sproščenem in veselem delovnem vzdušju.

Športno tekmovanje Mladina in gore je ekipno tekmovanje, namenjeno osnovnošolcem zadnje triade. Mladi tekmujejo v znanju, veščinah in izkušnjah z vseh področij in oblik planinskega delovanja.

Mladi tekmovalci so odgovarjali na vprašanja v pisnih testih in pokazali svoje gorniško znanje. Najboljše ekipe so se uvrstile na  državno tekmovanje, ki bo 25. januarja 2020 v Spodnji Idriji. Med njimi bo tudi ekipa naše šole – Skuštrani planinci. V ekipi so tekmovali: Štefan Brožič, Adrian Gal Del Piero, Tim Kečkeš in Lara Vadnjal. Uvrstili so se na 4. mesto.

Mladim tekmovalcem čestitamo in jim želimo uspešno tekmovanje v Spodnji Idriji.