Skoči na glavno vsebino

Letos praznujemo 100-letnico rojstva angleškega pisatelja Roalda Dahla, ki se je v srca mladih bralcev po vsem svetu vtisnil s svojimi nenavadnimi književnimi junaki in prisrčnimi zgodbami. Tudi na OŠ Pivka smo obeležili ta jubilej in med jesenskimi počitnicami za učence organizirali Bralno spodbujevalnico, v okviru katere smo spoznavali življenje in delo omenjenega pisatelja.

V šolski knjižnici so se učenci najprej seznanili z zanimivostmi iz njegovega življenja ter med knjižnimi policami poiskali njegove knjige. Pripravili so razstavo in izdelali plakat z zapisi o pisateljevem življenju in njegovih knjigah, ki so prevedene v slovenščino. V razredih so brali odlomke iz knjig in s svojimi željami in sanjami napolnili »kozarec sanj«. Nasmejali so se ob poslušanju knjige Odvratne rime, v kateri je pisatelj klasične pravljice predelal v rime in jim dodal strašljiv priokus. Tudi sami so se preizkusili kot pesniki in napisali svoje odvratne rime. Nekateri Dahlovi junaki in zgodbe so zaživeli tudi v filmih. Učenci so si ogledali odlomke iz filma Matilda. Spoznali so rahločutno in genialno deklico Matildo, ki je s svojimi nadnaravnimi sposobnostmi večkrat presenetila sošolce in učiteljico Medico. V gospodinjski učilnici je ves dopoldan dišalo po pecivu, saj so učenci pekli mafine s čokolado. Pisatelj je bil namreč ljubitelj slaščic in čokolade. Učenci so pripravili pravo »čokoladno zabavo«, ki so jo popestrili z zastavicami in klobuki. V odmorih med posameznimi delavnicami so se učenci sproščali v telovadnici. Vse izdelke smo razstavili pred šolsko knjižnico, mafine pa pospravili v trebuščke.

Vodja bralne spodbujevalnice Mirjam Šatej Cucek in Jana Špilar Dodič

 

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost