Skoči na glavno vsebino

Četrtkovo jutro je bilo nekoliko deževno, vendar to ni bila ovira, da se ne bi podali novim raziskovanjem naproti. Kmalu po zajtrku smo vzeli dežnike, palerine in malico ter se odpravili proti Piranu. Povzpeli smo se preko piranskega obzidja skozi ozke ulice na Tartinijev trg, kjer je vsaka skupina dobila naloge, povezane z glavnimi značilnostmi mesta. Po kosilu smo imeli prosti čas, ki smo ga namenili glasbi in družabnim igram, nato pa še športnim igram v jedilnici in na igrišču. Popoldansko malico pa smo si danes pripravili kar sami. Spoznali smo gojenje školjk in se naučili pripraviti jed pidoči – školjke klapavice v omaki “na buzaro”. To mediteransko jed smo se naučili tudi pravilno jesti. Nato pa so sledile sprostitvene dejavnosti ob morju ter nove zadolžitve – spoznavanje kamnin in življenje alg. Večer smo po dobri večerji zaključili s plesom, nato pa se odpravili k počitku.

(Skupno 444 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost