Tudi v letošnjem šolskem letu smo sodelovali na mednarodni akciji Drobtinica, katere namen je poleg obeleževanja Svetovnega dneva hrane, za katerega je razglašen 16.oktober in zagotavljanja pomoči socialno ogroženim otrokom, tudi ozaveščanje širše javnosti o problematiki in razmahu nezadostne oziroma nepravilne prehrane ter o razmahu revščine.

Ideja o projektu “Drobtinica” prihaja iz Finske. Slovenija se je v mednarodno kampanjo prvič vključila že leta 2001, ko je ta projekt začelo izvajati le nekaj Območnih združenj Rdečega križa. Letos je vključenih že več kot polovica območnih združenj, med katerimi je tudi Območno združenje Postojna – Pivka.

Učenci so skupaj s starši doma pripravili domače izdelke (marmelade, kompoti, sokovi, piškoti…), v soboto pa so na stojnici v Šparu te izdelke ponujali v zameno za prostovoljne prispevke.

Zbrali smo 670,91EUR, ki jih v celoti namenjamo v šolski sklad.