Skoči na glavno vsebino

Od 4. do 9. novembra se je v okviru projekta Erasmus+ skupina učencev in učiteljic iz OŠ Pivka udeležila mobilnosti, ki je potekala na šoli v Grčiji. Aktivnosti v projektu razvijajo nove oblike spodbujanja in ozaveščanja poklicnega usmerjanja, zato v njem delujejo učenci devetih razredov. Na šoli 1st High school Egaleo v Atenah so potekale delavnice, kako kreirati svoj lastni življenjepis –  Europass (C.V.), kako izdelati video animacijo, učencem pa so bili predstavljeni tudi določeni poklici. Organizirana je bila strokovna ekskurzija v tovarno, kjer izdelujejo vojaška in civilna letala E.A.B. factory ter obisk biofarme, ki je povezana z lokalnim turizmom. Tam so učenci  izvedeli še, kakšne kvalifikacije mora imeti uspešen turistični delavec.

Seveda pa ni manjkalo ogledov kulturno arheoloških znamenitosti. V predelu Aten Monasteraki smo iskali skriti zaklad, v Epidauru smo si ogledali amfiteater, prečkali smo Korintski prekop, najbolj zanimiva in poučna pa sta bila Parthenon in muzej Akropole.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica projekta

 

(Skupno 371 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost