V petek, 20.10.2017, je zagorelo v kotlovnici v kletnih prostorih pod šolo.  Poklicali smo gasilce in le-ti so zaradi večje količine dima izdali ukaz o evakuaciji otrok in vseh zaposlenih iz stavbe. Zaradi hitrega širjenja  dima sta v kotlovnici ostala dva učenca in hišnik, iz nadstropja pa so bili pogrešani še štirje učenci in učiteljica. Gasilcem je kmalu uspela reševalna akcija iz kotlovnice, s pomočjo lestve za reševanje pa so  iz nadstropja rešili  še preostale učence in učiteljico.
Na srečo je bila to le vaja, ki smo jo uspešno izvedli s pomočjo PGD Pivka v mesecu požarne varnosti, in s tem preizkusili evakuacijske poti  v primeru elementarnih nesreč.
Po izvedeni vaji so učenci imeli možnost spoznati še delo vodnikov reševalnih psov in postopke oživljanja. Učenci razredne stopnje pa so si v prejšnjih dnevih ogledali gasilski dom in tako pobliže spoznali delo gasilcev.