Skoči na glavno vsebino

V  četrtek,  21. 2. 2019,  je  v  avli  OŠ  Pivka  potekala  že  tradicionalna  prireditev  Glasba  bogati  naš  svet.  S  svojimi  nastopi,  zaznamovanimi  z  ljubeznijo  do  glasbe  in  petja,  so  jo  sooblikovali  mladi  glasbeniki  GLASBENE  ŠOLE  POSTOJNA,  učenci  OTROŠKEGA  in  MLADINSKEGA  PEVSKEGA  ZBORA  ter  UČITELJSKI  PEVSKI  ZBOR.  Vsi  nastopajoči  so  svoje  znanje  in  predanost  glasbi  izrazili  z  ubranim  prepevanjem  ter  zvočnostjo  pisane  palete  glasbil,  tj.  diatonične  harmonike,  flavte,  trobente,  ksilofona,  klarineta,  violine,  kitare  in  klavirja.  Ob  takšnih  trenutkih  zaživi  vsa  lepota  glasbe.

Ob  tem  bi  se  radi  zahvalili  za  prostovoljne  prispevke  ( 100,21€), ki  bodo  tokrat  namenjeni  za  prav posebno  priložnost. Mladinski pevski zbor namreč v aprilu odhaja na gostovanje v Brno, kjer bo sodeloval  na  pevskem  festivalu  Petrklič  ter  imel  nastop  za  češko-slovensko  društvo.

Povabilo  pomeni za naše učence veliko čast in hkrati priložnost, da preko pristnega stika  s  sovrstniki razvijajo védenje o slovenski skupnosti na Češkem, hkrati pa sami pripomorejo k ohranjanju  in  krepitvi  slovenske  identitete  Slovencev, ki živijo na Češkem.

Gostovanje sta  finančno  podprla  tudi  Občina  Pivka  in  Urad  Vlade Republike  Slovenije za Slovence  v  zamejstvu  in  po  svetu.

Zbrani  prostovoljni  prispevki  bodo  namenjeni  za  kritje  stroškov  tega  gostovanja.

Iskrena  hvala!

 

(Skupno 539 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost