Skoči na glavno vsebino

V soboto, 9. aprila 2022, je v celjskem Tehnoparku potekalo regijsko polfinale FIRST Lego lige na temo prevoza tovora. Našo šolo je zastopala ekipa Kockarjev v postavi Luka, Zarja, Anže in Janez (zaradi drugih obveznosti je žal manjkal Jakob). Šestošolci, ki so bili med najmlajšimi tekmovalci, so nastopili odlično, čeprav se v finale niso uvrstili. Zelo dobro so predstavili svojega Dostavljalčka – dostavni tovornjak s tekočim trakom in robotsko roko, ki omogoča dostavo paketov na hišni prag, ne da bi šofer/dostavljalec moral iz vozila. Pilota Luka in Zarja pa sta se izkazala na tekmi robotov, kjer sta že v prvem poskusu dosegla enega svojih najboljših rezultatov in tako poskrbela, da je za nami ostalo kar nekaj ekip.

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost