V petek, 21. septembra 2018, so se tri učenke – Maja Dekleva, Maja Lenarčič in Nuša Kobal – v spremstvu ravnateljice Alenke Tomšič in mentorice Marize Golle udeležile zaključne prireditve ,,kulturna šola 2018”. JSKD je dogodek je organiziral v sodelovanju z OŠ Franceta Prešerna Maribor in Mestno občino Maribor. Ponovno smo se potrdili kot šola z bogatim kulturnim dogajanjem in ponovno pridobili naziv KULTURNA ŠOLA, ki ga lahko uporabljamo do 31. 8. 2023.

V dopoldanskem času so se učenci in mentorji vključili v delavnice, ki so imele lokalni pridih.

V Veliki dvorani Slovenskega narodnega gledališča se je nato odvila  zaključna slovesnost, ki se je je udeležil tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.