Skoči na glavno vsebino

Leto 2018 posvečamo 200-letnici rojstva pesnika, skladatelja ter narodnega buditelja Miroslava Vilharja. Župani Občin Ilirska Bistrica, Pivka in Postojna so podprli delovanje Organizacijskega odbora za pripravo dogodkov ob praznovanju 200-letnice rojstva Miroslava Vilharja, ki organizira tudi natečaj. Naša šola je v ta namen pripravila kulturni dan za učence od 6. do 9. razreda. V različnih delavnicah so ustvarjali vsi učenci. Preizkusili so se lahko v kiparsko-lončarski, lesni, likovni, fotografski, novinarski, prevajalski, literarni, dramski, kuharski in zgodovinski delavnici. Učenci mladinskega zbora so se naučili pesem Triglav Jakoba Aljaža, ki je živel in ustvarjal v istem času kot Miroslav Vilhar. Učenci, ki so se za ta dan prelevili v kuharje, pa so pripravili jedi, značilne za drugo polovico 19. stoletja. Vilharjeva najbolj znana ponarodela pesem Lipa zelenela je je dobila nova prevoda v italijanščino in angleščino, v lesni delavnici so nastajale vžgane podobe Miroslava Vilharja in gradu Kalec. Kiparska delavnica se lahko ponaša s čudovitimi kipi omenjenega narodnega buditelja in z glinenimi skodelicami.

Utrinke s kulturnega dne si lahko ogledate v fotogaleriji.

Pripravili: Marko V., Vid P., Tine S., Kenan S.

(Skupno 328 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost