Skoči na glavno vsebino

V letošnjem šolskem letu smo že drugič povezali projekta, v katera je naša šola vključena že več let: nacionalni projekt Medgeneracijsko branje in mednarodni projekt Branje ne pozna meja. V sklopu slednjega naša šola sodeluje z OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko iz Gorskega Kotarja. Tako smo v torek, 12. aprila 2022, preko aplikacije ZOOM izvedli 2. srečanje, na katerem smo se pogovarjali o mladinskem romanu Debeluška, ki ga je napisala slovenska pisateljica Janja Vidmar, preveden pa je bil tudi v hrvaščino. Naši devetošolci, učiteljice in upokojenki, članici krožka Beremo skupaj, ki deluje pri Društvu upokojencev Pivka, so z osmošolci PŠ Severin na Kupi (Podružnična šola OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko) ter njihovima učiteljico in knjižničarko razpravljali o glavnem problemu romana – anoreksiji. Zanimivo je bilo slišati, kako naši in hrvaški učenci razmišljajo o debelosti, pritiskih s strani staršev in odnosih v družini. Izvedeli pa smo tudi, s kakšnimi življenjskimi izzivi so se soočale starejše generacije in kako so se z njimi spopadale.

Tanja Marušič

(Skupno 219 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost