V ponedeljek, 8. 5. 2023, smo se v šolski knjižnici še četrtič in hkrati zadnjič v tem šolskem letu srečali bralci letošnje medgeneracijske bralne skupine – devetošolci, učiteljice in upokojenci, člani krožka Beremo skupaj, ki deluje pri Društvu upokojencev Pivka. Pogovarjali smo se o mladinskem pustolovskem romanu Zlati zob, ki ga je napisal slovenski pisatelj in alpinist Tadej Golob. Debatirali smo o sami zgodbi, kraju dogajanja in književnih osebah, razmišljali o motivih za ravnanje oseb, opazovali jezik in slog pisanja … Najbolj zanimivo je bilo prisluhniti odraslim, ki so mlade bralce seznanili s svojimi izkušnjami s hribolazenjem po vrhovih slovenskega visokogorja in z nenadnimi vremenskimi preobrati, ki so jim bili priča na teh poteh.

Koordinatorica Tanja Marušič