Skoči na glavno vsebino

Leto  2018  je  posvečeno  200-letnici  rojstva  pesnika,  skladatelja  ter  narodnega  buditelja  Miroslava  Vilharja.  Župani  Občin  Ilirska  Bistrica,  Pivka  in  Postojna  so  podprli  delovanje  Organizacijskega  odbora  za  pripravo  dogodkov  ob  praznovanju  tega  jubileja,  ki  je  tudi  organiziralo  natečaj  z  naslovom  Miroslav  Vilhar  v  očeh  otrok  in  mladostnikov.

OŠ  Pivka  je  v  ta  namen  pripravila  kulturni  dan  za  učence  od  6.  do  9.  razreda  in  naši  učenci  so  s  svojimi  izdelki  sodelovali  na  omenjenem  natečaju.

Za  likovni  izdelek  Grad  Kalec,  ki  je  nastal  pod  mentorstvom  učiteljice  Marize  Golle,  je  bila  nagrajena  učenka  Špela  iz  8. b.  Nagrade  sta  se  razveselila  še  učenca,  ki  sta  na  natečaju  sodelovala  s  svojima  fotografijama,  in  sicer  sta  to  bila  Adrian  Gal  iz  7. a  (fotografija  Vrh  skaline  silovite)  in  Kaja  iz  9. a  (fotografija  V  objemu  jeseni),  ki  sta  fotografirala  pod  mentorstvom  učiteljice  Mete  Kirn.  Prav  tako  pa  sta  bila  nagrajena  še  dva  literarna  prispevka,  ki  ju  je  ustvarila  bogata  domišljija.  Za  namišljeni  intervju  z  Miroslavom  Vilharjem  sta  bili  nagrajeni  učenki  Nika  in  Veronika  iz  7. b,  za  pesem  z  naslovom  Na  Kalcu  pri  Pivki  je  kakor  v  raju  pa  je  bil  nagrajen  še  Maj  iz  9. b.  Njihova  mentorica  je  bila  učiteljica  Irena  Tot.

Posebno  nagrado  natečaja  pa  je  prejela  še  raziskovalna  naloga  (Escape  Tower),  ki  so  jo  pripravili  člani  turističnega  krožka   pod  mentorstvom  učiteljic  Polonce  Šeško  in  Sabine  Kernel.

Vsem  nagrajencem  in  mentorjem  iskreno  čestitamo!

(Skupno 427 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost