Drage učenke in učenci!

Počitnice so hitro minile in pred nami je novo šolsko leto, ki se bo postopoma razkrilo, kako pisano in bogato bo. Skupaj z vami, starši in učitelji vanj vsi vstopamo polni upov, pozitivnih pričakovanj in željni doseganja novih ciljev. Da pa se bo šolsko leto še dobro zaključilo, se bomo morali potruditi prav vsi.

Ne pozabite pomembnega dejstva, da se ne učimo za ocene, učimo se za življenje.

Vsi si želimo, da bo novo šolsko leto uspešno, zato je zelo pomembno, da se vsi, ki hodimo v šolo, v njej tudi  dobro in varno počutimo. Za to pa smo odgovorni vsi, ki se v šoli nahajamo – učenci, učitelji in ostali zaposleni.

Ni popolnih staršev, niti popolnih otrok,

je pa na skupni poti nešteto popolnih trenutkov. Izkoristimo jih.

(Dave Willis)

Spoštovani starši!

Znanje je ena najpomembnejših vrednot današnje družbe. Vzgojiti svojega otroka tako, da bo rad bral, da bo cenil znanje, da bo vedoželjen, da bo rad raziskoval, da bo učno uspešen – to so želje vsakega starša.

Učiteljice in učitelji opravljajo resnično zahtevno delo, saj se trudijo strokovno in kvalitetno podajati učno snov, v razredu ohranjati potrebno disciplino, učence navdihovati in jih motivirati za učenje, metode poučevanja prilagajati različnim učencem. Poleg tega skušajo zagotavljati, da se vsi učenci v šoli počutijo varne, sprejete in da je učno okolje za vse v največji možni meri spodbudno.

Če otroku poveste, da bo po njegov mlečni zob prišla miška, vam bo verjel.

Če mu poveste, da bo decembra prinesel darila Božiček, vam bo verjel.

Če mu rečete, da je na koncu mavrice zaklad, vam bo verjel.

Če mu rečete, da je neumen in ne zmore ničesar, vam bo prav tako verjel.

Zato mu povejte in vsak dan ponavljajte, da je pameten, ljubljen, pogumen in sposoben, ker vam bo vse to verjel.

(ANKSYO)

Vsem skupaj želim uspešno šolsko leto 2022/2023.

Ravnateljica: mag. Nadja Černetič