Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci OŠ Pivka sodelovali na natečaju RRA Zeleni kras Naredimo drugače. Tokrat so na natečaju sodelovali učenci krožka Les in umetnost in pod mentorstvom Matije Mišiča in Mateje Mezgec Pirjevec izdelali učilo-igralo, na katerem je vključenih več polj za pridobivanje ročnih spretnosti in novih znanj za prvošolčke. Čevlji z vezalkami, da se učijo zavezovati. Uro s kazalci, da se učijo čas. Telefon z vrtečimi številkami in barvnim krogom v sredini, da se lahko naučijo številk in prepoznati barve. Učilo vsebuje tudi veliko raznih zapiral in odpiral, kjer lahko trenirajo razne ročne spretnosti, lahko pletejo kitke, odvijajo in privijajo vijake…Ob izdelavi samega izdelka so se veliko naučili tudi učenci, ki so igralo izdelovali.Ob pomoči obeh mentorjev je  tako nastal izdelek, ki bi ga lahko koristno uporabili v vsaki učilnici naših najmlajših.  Na natečaju RRA so za inovativnost prejeli  posebno priznanje in veliko pohval.

Novico so objavili tudi na svojih  spletnih straneh: https://www.rra-zk.si/novice/2019061213192811/priznanja-udelezencem-natecaja-naredimo-drugace!

Mateja Mezgec Pirjevec

 

 

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost