Skoči na glavno vsebino

Šolska knjižnica in nekatere učilnice so se na noči iz 5. na 6. april spremenile v deželo pravljic, ki nas je vodila skozi Noč knjige. Pravljično noč, s katero obeležujemo mednarodni dan knjige, smo na Osnovni šoli Pivka že večkrat ponovili. S tem vseslovenskim projektom želimo učencem promovirati branje in knjigo ter s kulturnimi vsebinami ozavestiti pomen branja za življenje. Vstopnica na Noč knjige je bila za učence predstavitev kratke vsebine in ilustracija ene izmed Andersenovih pravljic. Po krajšem kulturnem programu smo prisluhnili pravljici Palčica in nadaljevali delo v razredih. Učiteljice smo pripravile pravljične delavnice. Po glasnem branju pravljic in po pogovoru o prebranem so učenci lahko prosto ustvarjali. V šolski jedilnici je pripravljala večerjo naša kuharica Laura. Z lučkami smo se sprehodili po Pivki. Po vrnitvi so nas v učilnicah in knjižnici že pričakali člani Bralnega društva upokojencev, ki so nam pripovedovali in brali pravljice in zgodbe iz naših krajev. Sledilo je preoblačenje v pižame in priprava na spanje. Branje knjig, ki so jih učenci prinesli s seboj in tihi klepet nas je popeljalo v sladko spanje. Naslednje jutro nas je po šolskem radiu prebudil Maček Muri. Vstali smo, se umili, preoblekli in zajtrkovali. Med tem časom so že ostali učenci prihajali v šolo. Polni lepih vtisov smo se jim pridružili pri pouku. Iskrena hvala vsem, ki ste noč sooblikovali in se je udeležili ter s tem prispevali k bralni akciji, ki povezuje številne učence in učitelje na šoli.

Mirjam Šatej Cucek            DSCN3495

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost