Krizni štab vlade je sinoči odločil, da organiziranega skupinskega varstva otrok po osnovnih šolah in vrtcih v času 14-dnevnega zaprta NE BO.

Pomoč staršem in organizacijo varstva v skladu z navodili vlade tako prevzema štab Civilne zaščite Občine Pivka, Občina Pivka skupaj z Osnovno šolo Pivka in Osnovno šolo Košana.

Štab in občina ter šoli  že pripravljamo rešitve za varstvo otrok izključno tistih staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu, in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Nujni primeri poklicev so zaposleni:

*   v zdravstvu, policiji, vojski, zaporih, komunalnih službah,

*   v živilskih trgovinah, lekarnah,

*   v domovih za ostarele, redarstvih,

*   v službah civilne zaščite.

Če je eden od staršev doma, drugi pa v navedenih poklicih, mora biti otrok doma.

Potrebe po varstvu sporočite na kontaktne podatke:

vrtec-pivka@os-pivka.si ali alenka.tomsic@os-pivka.si ali na tel. št.: 041 342 911 (ravnateljica Alenka Tomšič).