Skoči na glavno vsebino

Ob tridesetem rojstnem dnevu naše države mladi ne smejo pozabiti, da pripadajo Evropski uniji.  Čeprav sodi Slovenija med manjše države, je v vseh vidikih enakopravna vsem ostalim državam članicam in na to morajo biti ponosni.

Temu namenu se je manjša skupina pridnih učencev, ki se poleg angleščine učijo tudi  nemščino,  23. 6. 2021  obiskala Hišo evropske unije v Ljubljani.  Po dolgem času zaprtja zaradi COVIDA-19 je končno zopet odprla vrata za obiskovalce. Po zanimivi predstavi celotnega interaktivnega multimedijskega centra so učenci lahko sami preizkusili svoje znanje o Evropski uniji – kako delujejo institucije EU, kako vplivajo na vsakodnevno življenje v Sloveniji, o možnostih nadaljnjega izobraževanja v državah članicah preko projektov Erasmus+, kako se vključiti v Erasmusove izobraževalne in zaposlitvene programe ter o svojih pravicah kot Evropejci. Mladi morajo biti obveščeni o možnostih, ki jih imajo oziroma jih bodo imeli na razpolago čez nekaj let, da jih bodo znali izkoristiti za svoje dobro. 

mag. Magdalena Bobek.

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost