Skoči na glavno vsebino

V soboto, 8. februarja, bomo praznovali Prešernov dan, ki je osrednji slovenski kulturni praznik in državni praznik – dela prost dan v Republiki Sloveniji. Spomin na pesnika Franceta Prešerna smo obeležili tudi na naši šoli s krajšo kulturno prireditvijo.

Mladinski in otroški pevski zbor sta ubrano zapela, učenka 1. razreda je recitirala pesem Dnevi v tednu, učenec 7. razreda pa Prešernovo pesem Kam.

Program smo popestrili s kratkim filmčkom, v katerem so učenci naše šole predstavili svoje videnje kulture. Razveselil pa nas je tudi obisk kurentov, ki  so od leta 2007 vpisani na Unescov seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.

Spomin na pesnika Prešerna oživljamo vsako leto znova. Nove generacije učencev prebirajo njegove pesmi in razmišljajo o naši kulturi ter njenem pomenu.  Čeprav se nam zdi nekje tam daleč, je kultura del našega vsakdana. Negujmo jo in jo spoštujmo.

Vsem želimo prijetno preživet kulturni dan.

Jana Špilar Dodič

(Skupno 262 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost