Skoči na glavno vsebino

20160418_093751

V ponedeljek, 18. aprila, smo učenci 5.a razreda Osnovne šole Pivka, z učiteljico Petro Bergoč in knjižničarko mag.Mirjam Francetič imeli nekoliko drugačen dan. V šolski knjižnici smo izvedli knjižnično vzgojo v povezavi s poukom angleščine in slovenščine. Posebno je bilo to, da so nam jo pomagale voditi štiri učenke iz Anglije, iz šole Academy at Shotton Hall, iz kraja Peterlee, ki so našo šolo obiskale v okviru projekta Erasmus+. V angleškem jeziku so nam brale knjigo irskega pisatelja Oscarja Wilda The nightingale and the rose. Bili smo presenečeni, da smo se v dveh letih naučili toliko angleščine, saj nam razumevanje ni delalo nobenih težav. Po prebranem je sledil pogovor o vsebini, angleške učenke pa so z učenci reševale delovne liste, s katerimi smo si dokazali, da nam tudi zapisovanje angleških besed ne dela preglavic. V knjigi, ki smo jo prebrali, se zgodba vrti okoli vrtnice, ki si jo želi slavček, z njo bi namreč rad rešil ljubezen nekega mladeniča. Ptiček za ljubezen žrtvuje svoje življenje, a žal je neuspešen. Skupaj z Angležinjami smo izdelovali vrtnice iz krep papirja. To nam od začetka ni šlo dobro od rok, v nekem trenutku nam je bilo celo težje od matematike, vendar pa smo se na koncu ure ponosno fotografirali vsak s svojo vrtnico. Učna ura je bila velika pridobitev za učence, saj so spoznali, da je učenje in razumevanje angleškega jezika pomembno za življenje, osvojeno znanje bodo kasneje uporabili pri svojem študiju in delu. Učiteljice pa so poglobile svoje razmišljanje o tem, da projekti mednarodnega sodelovanja zagotavljajo učencem in učiteljem trajnostni razvoj, ki se kaže v zagotavljanju kakovostnega izobraževanja ter možnosti vseživljenskega učenja.

Petra Bergoč

(Skupno 546 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost