Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 2. 2. 20213 , smo se z razredom že zgodaj zjutraj odpravili proti čistilni napravi Živa. Bilo je zelo mrzlo, zato smo takoj, ko smo prispeli tja, naredili nekaj počepov. Na začetku so nam razložili, kako odpadna voda pride do njih, potem pa smo se odpravili do mehanskega čiščenja. Pri mehanskem čiščenju se iz odpadne vode izloči olje in večji predmeti. Naslednja postaja je bil biološki reaktor, kjer v bazenih bakterije razgradijo različne stvari. Poleg bazenov je bil še velik mešalnik in poleg njega naša zadnja postaja – UV čiščenje, kjer se iz vode odstranijo še najmanjši delci. Nato smo šli v predstavitveno sobo, kjer smo naredili še nekaj poskusov z vodo in se potem odpravili nazaj proti šoli. Obisk čistilne naprave je bil zelo zanimiv, saj smo si stvari, o katerih smo se pogovarjali v šoli, lahko ogledali tudi v živo. 

Naš obisk je snemala tudi ekipa RTV Slovenija – TV Koper za oddajo Ljudje in Zemlja. Prispevek si bomo na televiziji lahko ogledali 26. februarja 2023, okrog nedeljskega kosila.

       Julija Kristan, 4.a

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost