Skoči na glavno vsebino

Dne 27. 1. 2017 ob mednarodnem dnevu spomina na žrtve holokavsta  je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor v Predsedniški palači sprejel  predstavnike Judovskega kulturnega centra Ljubljana, Judovske skupnosti v Sloveniji, predstavnike slovenske delegacije pri Mednarodni zvezi za spomin na holokavst (IHRA), predstavnike Koordinacije taboriščnih odborov pri Zvezi združenj borcev za vrednote NOB Slovenije in taboriščnice, ki so preživele nemška koncentracijska taborišča. Na dogodku so bili tudi producenti opere Brundibar v Sloveniji: Glasbena matica Ljubljana, Akademija za glasbo v Ljubljani, Cankarjev dom in Slovensko komorno glasbeno gledališče.

Opero Brundibar  je napisal skladatelj Hans Krasa, ki je bil tudi sam taboriščnik judovskega rodu,  in jo uprizoril z otroki v taborišču Terezin v času druge svetovne vojne. Sporočilo opere je, da dobro vedno premaga zlo. Predsednik republike je ob ogledu opere  nastopajoče otroke povabil, naj obiščejo Predsedniško palačo.

Iz naše šole so v operi Brundibar sodelovali dve učenki iz 6.  razreda  Anja in Lara ter učenec iz 8. razreda Tine.

Urška Bubnič

1
Šestošolki s predsednikom države

2
Otroci so zapeli dva odlomka iz opere Brundibar

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost