Skoči na glavno vsebino

Turistično nalogo Odklenimo vrata kulturi smo učenci z mentoricama turističnega krožka predstavili danes, 10.4.2018 na turistični tržnici Mercatorjevega centra v Kopru. Obiskovalcem smo predstavili Escape tower, oz. stolp pobega. Središče dogajanja smo postavili v grad Kalec, ki je na vse člane krožka naredil močan vtis, še posebno zaradi nekdanjega lastnika Miroslava Vilharja, našega domoljubnega pesnika, ki je približal slovenščino in slovenskost ljudem na Zgornjem Pivškem in je v času svojega življenja odpiral vrata slovenski kulturi. Za naše obiskovalce smo v maketi grada Kalec pripravili zabavni miselni nalogi. Ob rešeni nalogi je bil posameznik nagrajen s spominskim magnetom Kalca, ki so ga naredile učenke ter s slastno Vilharjevo kroglico z receptom.  Učenke in učenci so nalogo dobro predstavljali in skupaj smo osvojili srebrno priznanje.

 

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost