Skoči na glavno vsebino

V soboto, 23. 11. 2018, si je 60 učencev od 2. do 5. razreda, skupaj z učiteljicami spremljevalkami ogledalo predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico. Skozi izvrstno igro igralcev smo vstopili v otroški vsakdan družine, ki jo preživlja mati (Tinkara Kovač). Z bornim zaslužkom ji uspe novo srajčico sešiti le najstarejšemu, zato najmlajši Videk nosi že pošteno zdelano, skoraj prozorno srajčico. Ker pa je Videk vedno prijazen do živali, ga le-te nagradijo tako, da mu s skupnimi močmi pomagajo in naredijo novo, najlepšo srajčico. Igro odlikujeta bogata kostumografija in glasba. Skozi igro so se gledalci naučili pesem o premagovanju strahu, ki so jo ob koncu predstave tudi zapeli. 140 let stara zgodba, ki jo je napisal Fran Levstik je še kako aktualna tudi danes, saj gledalcem sporoča, da se dobro vrača z dobrim.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost