Skoči na glavno vsebino

Na Osnovni šoli Pivka smo v tednu od 5. do 10. maja izvedli izmenjavo učencev projekta Erasmus Our own virtual EUropean Job Market, v katerem sodelujejo z našo šolo učenci in učitelji iz Nemčije, Velike Britanije, Italije, Grčije in Bolgarije. Glavna tema izmenjave je bila ozaveščanje učencev o varni rabi interneta, kako nam lahko nepravilno objavljanje osebnih podatkov škoduje pri iskanju zaposlitve v prihodnosti. V dopoldanskih delavnicah na šoli so tako prepoznavali medvrstniško nasilje na spletu, se opolnomočili z znanjem, kako preprečiti takšno nasilje, kako ravnati, če so vpleteni ter se seznanili z online bontonom in spletno etiko. Popoldne smo skupaj z našimi učenci, ki so gostili tuje vrstnike, spoznavali našo regijo in širšo Slovenijo.

mag. Mirjam Francetič, koordinatorica projekta Erasmus

(Skupno 309 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost