Skoči na glavno vsebino

V torek, 28.3.2023, smo s petošolci obiskali Park Škocjanske jame. Naravoslovni dan smo začeli z vodeno učno potjo v vasici Matavun, kjer smo spoznavali tipične rastlinske vrste, si ogledali površinske kraške oblike, tipično obliko zidov okoli parcel ter spoznali njihov namen in uživali ob prekrasnem Štefanjem razgledišču. Učna pot se je zaključila v vasi Škocjan, kjer smo videli tipično gradnjo hiš, vaški kal in brezno Okroglice.

Naravoslovni dan smo nadaljevali z ogledom jame, ko smo se sprehodili od Tihe jame z občudovanjem podzemnih kraških oblik – kapnikov, ponvic, špagetov… pogumno prečkali znameniti Cerkvenikov most in prišli do Šumeče jame, kjer smo videli, pa tudi slišali deročo reko Reko. Za zaključek smo se ob izhodu še fotografirali in se po številnih stopnicah povzpeli do vzpenjače. Vsi skupaj smo preživeli lep sončen in poučen dan.

(Skupno 273 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost